Portfolio w rekrutacji
 
 
 
Portfolio najczęściej rozumiane jest jako teczka z pracami lub wizerunkiem osoby związanej z działalnością artystyczną, pracą modelki czy modela. Jednak portfolio znalazło znacznie szersze zastosowanie w rekrutacji. 

Portfolio stanowi rozszerzenie informacji o osiągnięciach zawodowych kandydata zawartych w CV, przekazanych w jak najbardziej przystępny sposób dla osoby rekrutującej. Stworzenie portfolio jest uzasadnione w przypadku zawodów, w których można przedstawić efekty swojej pracy w postaci zrealizowanych projektów, opracowań, tekstów, filmów, zdjęć itp.  

Portfolio powinno zawierać najlepsze przykłady umiejętności, doświadczenia i zdolności w odniesieniu do wymagań stawianych na danym stanowisku pracy.

Sposób prezentacji dokonań zawodowych może być różnorodny. Najprostszą formą jest teczka z wybranymi pracami, zdjęciami czy opisami projektów. Coraz częściej tworzone są portfolia w formie elektronicznej. Należą do nich dokumenty przedstawiające opis osiągnięć np. listę zrealizowanych projetów rekrutacyjnych przez rekrutera. Prezentacje i filmy, również z linkami do stron internetowych, przedstawiające zrealizowane projekty np. z branży IT. Portfolia online umieszczane na specjalnie stworzonych do tego celu stronach internetowych. Prace umieszczane w serwisach internetowych skupiających profesjonalistów z danej branży.

W przypadku zawodów, w których praca jest powtarzalna i osiągnięcia oraz rozwój zawodowy można przedstawić w CV nie istnieje konieczność tworzenia portfolio.


Źródło: pracosfera.com 
 
 
 
 
 
 


 STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O POLITYCE COOKIES.