Jak osiągnąć cel czyli motywacja wewnętrzna czytaj więcej

Imprezy integracyjne dla pracowników czytaj więcej

 
 


 
 
 
 

„Ach, żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce"Być może nie znasz teorii motywacji, ale na pewno intuicyjnie wiesz, co może skłonić cię do podjęcia konkretnego działania.

Czołgając się po pustyni wycieńczony z pragnienia, będziesz szukał wody. Nie pomyślisz nawet, że twoje włosy są brudne a ubranie podarte. Podstawowe potrzeby fizjologiczne takie jak pragnienie są w tym momencie najważniejsze. Gdy podstawowe potrzeby zostają zaspokojone np. przechodząca karawana uratuje cię od niechybnej śmierci pojawią się potrzeby wyższego rzędu. Udzielając wywiadu o cudownym ocaleniu zapewne jedną z ważniejszych spraw, o jakie się zatroszczysz będzie twój wygląd. Istotną rolę w tym momencie będą odgrywały potrzeby: przynależności, szacunku i uznania.

czytaj więcej

Systemy kafeteryjne - motywacja dostosowana do pracownika
 

W okresie kryzysu gospodarczego przedsiębiorstwa starają się zmniejszać koszty pracy. W dążeniu do utrzymaniu pozycji na rynku firmy ograniczają wydatki na wynagrodzenia i na budowanie systemów motywacyjnych, koncentrując się na motywacji negatywnej. Motywacja negatywna będąc ściśle związana z bezrobociem i rynkiem pracy pracodawcy może przynieść krótkotrwały efekt, jednak w dłuższym okresie brak poczucia stabilności zatrudnienia i satysfakcji z pracy zmniejsza jej efektywność. 
 
W Polsce najważniejszym czynnikiem motywującym jest wysokość wynagrodzenia. Po osiągnięciu przez pracownika satysfakcjonującego poziomu zarobków, istotne stają się pozapłacowe elementy takie jak np. karty medyczne czy karnety na imprezy sportowe i kulturalne.
 
 
 
 


 STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O POLITYCE COOKIES.