Ulga w opłacaniu

składek ZUS

 

 

 

Zmiana czasu letniego

2024

 

 

 

programu Aktywny Rodzic

 

pracosfera.com

Dodatek za pracę w nocy

06 kwietnia 2014
Od 1 listopada 2024 roku wejdą w życie przepisy pozwalające
W 2024 roku zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi
Od 1 października 2024 r. będzie można składać do ZUS
Od 25 września 2024 roku zaczną obowiązywać przepisy mające zapobiegać
Od 29 sierpnia 2024 roku ZUS zmienił sposób logowania do
30 września 2024 roku upływa termin ważności orzeczeń o niepełnosprawności
Pracownikowi pracującemu w porze nocnej obejmującej według Kodeksu pracy godziny pomiędzy 21.00 a 7.00 przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. Dodatek wypłacany jest za każdą godzinę pracy. Sposób naliczania uzależniony jest od rodzaju zatrudnienia.
 
Pracownicy do których stosuje się przepisy Kodeksu pracy otrzymują dodatek w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia. Stawka ustalana jest odrębnie dla każdego miesiąca i zależy od liczby dni w miesiącu.
Kwota dodatku obliczana jest poprzez podzielenie minimalnego wynagrodzenia za pracę przez liczbę godzin pracy w danym miesiącu a następnie pomnożenie otrzymanego wyniku przez 20%.
Pracownikom zatrudnionym na część etatu przysługuje dodatek za pracę w godzinach nocnych proporcjonalny do liczby godzin przypadających do przepracowania przez pracownika niepełnoetatowego w danym miesiącu.
 
Urzędnicy i służba cywilna
Urzędnikom państwowym zatrudnionym w urzędach naczelnych i centralnych organach administracji państwowej na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym oraz urzędnikom służby cywilnej nie przysługuje gratyfikacja. Przysługuje natomiast czas wolny w tym samym wymiarze.
Pracownikom urzędów administracji państwowej, którzy nie należą do służby cywilnej przysługuje dodatek w wysokości 20% ich wynagrodzenia zasadniczego.
 
Nauczyciele 
Nauczycielom objętym kartą nauczyciela, wykonującym pracę w porze nocnej przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 15% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego.
 
Pracownicy medyczni – osoby, które na podstawie odrębnych przepisów uprawnione są do udzielania świadczeń zdrowotnych oraz mających fachowe kwalifikacje do udzielania świadczeń  zdrowotnych w określonym zakresie lub w określonej dziedzinie medycyny. Dodatek za pracę w porze nocnej przysługuje pracownikom medycznym, którzy zatrudnieni są w systemie pracy zmianowej w zakładach opieki zdrowotnej  przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych świadczeń zdrowotnych. Dodatek przysługuje w wysokości co najmniej 65% stawki godzinowej.
 
Źródło: pracosfera.com  

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin