Ulga w opłacaniu

składek ZUS

 

 

 

Zmiana czasu letniego

2024

 

 

 

programu Aktywny Rodzic

 

pracosfera.com

Odwodnienie, przegrzanie, udar cieplny skutkami upałów

26 sierpnia 2017
Od 1 listopada 2024 roku wejdą w życie przepisy pozwalające
W 2024 roku zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi
Od 1 października 2024 r. będzie można składać do ZUS
Od 25 września 2024 roku zaczną obowiązywać przepisy mające zapobiegać
Od 29 sierpnia 2024 roku ZUS zmienił sposób logowania do
30 września 2024 roku upływa termin ważności orzeczeń o niepełnosprawności

Fale upałów z rekordowo wysokimi temperaturami niekorzystnie wpływają nie tylko na poziom zagrożenia pożarowego, niski stan wód czy rolnictwo, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. W upalne dni szczególnie często występują przypadki odwodnienia, przegrzania organizmu i udaru cieplnego.

 
Odwodnienie
 
Objawami odwodnienia mogą być: uczucie osłabienia, zmęczenie, problemy z koncentracją, suchość w jamie ustnej, silny ból głowy, zmniejszenie masy ciała. Silne uczucie pragnienia oznacza, że organizm jest już w pewnym stopniu odwodniony.
 
Jeśli objawy wskazują na niewielki stopień odwodnienia organizmu wystarczy uzupełnienie płynów, najlepiej wodą wysoko zmineralizowaną, zawierającą elektrolity takie jak sód, magnez, wapń i potas. W przypadku niepokojących objawów wskazujących na wyższy stopień odwodnienia należy zgłosić się do lekarza. Szczególnie dotyczy to osób przewlekłe chorych, starszych, dzieci i kobiet w ciąży.
 
 
Przegrzanie organizmu (hipertermia)
 
Objawami przegrzania organizmu mogą być: osłabienie, zawroty głowy, ból głowy, pragnienie, wymioty, problemy z oddychaniem, zaburzenie widzenia, drgawki, omdlenia.
W przypadku pojawienia się objawów wskazujących na możliwość wystąpienia hipertermii należy opuścić miejsce, w którym występuje wysoka temperatura, przerwać wysiłek fizyczny np. pracę lub ćwiczenia.
Trzeba nawodnić organizm i starać się obniżyć temperaturę ciała. Dalsze postępowanie należy skonsultować z lekarzem.
 
 
Udar cieplny
 
Objawami udaru cieplnego jest wysoka gorączka najczęściej powyżej 390C, często występuje sucha i zaczerwieniona skóra, wzrost tętna, mogą pojawić się zaburzenia świadomości.
 
Postępowanie w przypadku udaru polega na jak najszybszym wezwaniu pomocy medycznej, opuszczeniu miejsca z wysoką temperaturą, schładzaniu organizmu letnią wodą, zwiększenie ruchu powietrza.
 

Źró dło: pracosfera.com 

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin