Realizacja recept

od lipca 2024

 

 

Nowe, obowiązkowe

wyposażenie samochodu

 

 

 

 

pracosfera.com

Odwodnienie, przegrzanie, udar cieplny skutkami upałów

26 sierpnia 2017
Od 20.07.2024 roku wchodzą w życie przepisy dotyczące wydawania leków
Od 7 lipca 2024 roku wchodzą w życie nowe przepisy
1 lipca 2024 roku w Warszawie zaczynie działać Strefa Czystego
Płaca minimalna od 1 lipca 2024 roku wynosić będzie 4300
Od 1 lipca 2024 r. wchodzą w życie nowe przepisy
Od 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną nowe przepisy dotyczące

Fale upałów z rekordowo wysokimi temperaturami niekorzystnie wpływają nie tylko na poziom zagrożenia pożarowego, niski stan wód czy rolnictwo, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. W upalne dni szczególnie często występują przypadki odwodnienia, przegrzania organizmu i udaru cieplnego.

 
Odwodnienie
 
Objawami odwodnienia mogą być: uczucie osłabienia, zmęczenie, problemy z koncentracją, suchość w jamie ustnej, silny ból głowy, zmniejszenie masy ciała. Silne uczucie pragnienia oznacza, że organizm jest już w pewnym stopniu odwodniony.
 
Jeśli objawy wskazują na niewielki stopień odwodnienia organizmu wystarczy uzupełnienie płynów, najlepiej wodą wysoko zmineralizowaną, zawierającą elektrolity takie jak sód, magnez, wapń i potas. W przypadku niepokojących objawów wskazujących na wyższy stopień odwodnienia należy zgłosić się do lekarza. Szczególnie dotyczy to osób przewlekłe chorych, starszych, dzieci i kobiet w ciąży.
 
 
Przegrzanie organizmu (hipertermia)
 
Objawami przegrzania organizmu mogą być: osłabienie, zawroty głowy, ból głowy, pragnienie, wymioty, problemy z oddychaniem, zaburzenie widzenia, drgawki, omdlenia.
W przypadku pojawienia się objawów wskazujących na możliwość wystąpienia hipertermii należy opuścić miejsce, w którym występuje wysoka temperatura, przerwać wysiłek fizyczny np. pracę lub ćwiczenia.
Trzeba nawodnić organizm i starać się obniżyć temperaturę ciała. Dalsze postępowanie należy skonsultować z lekarzem.
 
 
Udar cieplny
 
Objawami udaru cieplnego jest wysoka gorączka najczęściej powyżej 390C, często występuje sucha i zaczerwieniona skóra, wzrost tętna, mogą pojawić się zaburzenia świadomości.
 
Postępowanie w przypadku udaru polega na jak najszybszym wezwaniu pomocy medycznej, opuszczeniu miejsca z wysoką temperaturą, schładzaniu organizmu letnią wodą, zwiększenie ruchu powietrza.
 

Źró dło: pracosfera.com 

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin