Wynagrodzenie pracowników

młodocianych

 

 

Bezpłatne leki

od września 2023

 

 

Kwota posiłków

zwolniona z ZUS - 2023

 

pracosfera.com

Przesilenie wiosenne

18 marca 2016
Od 1 września 2023 roku zmieniły się stawki wynagrodzenia dla
Od 1 września 2023 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące
Od 1 września 2023 roku wzrośnie wolna od składek ZUS
14 lipca 2023 roku weszły w życie przepisy dotyczące nowego
Od 1 lipca 2023 roku przestały obowiązywać przepisy dotyczące kierowania
Płaca minimalna od 1 lipca 2023 roku wynosi 3600 zł

Z czym powinna kojarzyć się wiosna? Jeśli wierzyć wynikom wyszukiwania w przeglądarkach internetowych, wiosna to czas budzenia się przyrody do życia, radości, przypływu energii.

Istnieje również ciemna strona zbliżającej się pory roku. Gdy zamiast radości z widoku pierwszych promieni wiosennego słońca zaczynasz odczuwać brak chęci do pracy, przemęczenie, spadek motywacji. A zamiast wykorzystywać przypływ energii popadasz w apatię, może to oznaczać, że masz objawy tak zwanego przesilenia wiosennego.  
 
Mimo, że przesilenie wiosenne nie jest uznawane za chorobę, to jego objawy bywają dokuczliwe, a w przypadku zawodów wymagających długotrwałej koncentracji mogą zagrażać zdrowiu i życiu, stanowiąc przyczynę wypadków. 
 
Oznakami przesilenia wiosennego może być długotrwałe zmęczenie, senność, obniżona koncentracja, zaburzenia wagi, obniżony poziom energii, brak apetytu, bóle głowy, bóle mięśni, rozdrażnienie, apatia, obniżona odporność na stres, zwiększona podatność na infekcje.
 
Przyczyn pojawienia się przesilenia wiosennego upatruje się w problemach organizmu z przestawieniem się z pory zimowej na wiosenną. W zimie zazwyczaj zmniejsza się aktywność fizyczna, dieta jest bardziej kaloryczna z mniejszą ilością witamin i minerałów, mniej przebywamy na świeżym powietrzu, rzadziej korzystamy z naturalnego światła. Wszystkie te czynniki sprawiają, że osłabieniu ulegają możliwości adaptacyjne organizmu. Dodatkowo niestabilna pogoda i zmiany ciśnienia na początku wiosny nie pomagają nam przystosować się do nowych warunków. 
 
Co zrobić żeby wiosenne przesilenie nie przesłaniało uroków nadchodzącej pory roku? 
 

Należy zadbać o odpowiednią ilość odpoczynku w ciągu doby. Zaleca się przeciętnie 7-8 godzin snu, choć optymalna ilość snu powinna być dobrana indywidualnie. 

Uzupełnić dietę w produkty mniej kaloryczne takie jak np. nowalijki, świeże owoce, produkty bogate w witaminę D oraz żelazo i magnez.

Więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i zwiększyć aktywność fizyczną. 

Unikać sytuacji stresowych.

 
Przedstawione oznaki przesilenia wiosennego mogą być również symptomami wielu chorób dlatego wszelkie niepokojące objawy należy w pierwszej kolejności skonsultować z lekarzem.
 
Źródło: pracosfera.com 

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin