Dodatkowe przerwy

w pracy od 2023 roku

 

 

 

Informacja o warunkach

zatrudnienia 2023

 

 

Informacja o warunkach

zatrudnienia -

miejsce pracy

 

pracosfera.com

Wynagrodzenie po przekroczeniu granicznej kwoty wymiaru składek

05 marca 2016
W 2023 roku weszły w życie zmiany dotyczące przerw w
Pracodawca w terminie 7 dni od dnia dopuszczenia pracownika do
Zmiany w Kodeksie pracy wprowadzone w kwietniu 2023 roku zmieniły
Praca zdalna jest zazwyczaj wykonywana po wyrażeniu zgody przez pracodawcę
Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła zmiany w zatrudnianiu na okres próbny.
Nowelizacja Kodeksu pracy w 2023 roku wprowadza zmiany w zakresie
Jeśli jesteś szczęśliwcem, który osiągną lub osiągnie w 2013 wynagrodzenie, przy którym podstawa wymiaru składek przewyższy 111390 zł. to w pierwszym miesiącu po przekroczeniu wspomnianej kwoty najprawdopodobniej otrzymasz wyższe wynagrodzenie netto.* Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe możesz odczytać z druku RMUA przekazywanego przez pracodawcę, lub z tzw. paska płacowego.
 
W kolejnych miesiącach twoje wynagrodzenie obniży się gdyż wyjdziesz w 2 próg podatkowy, czyli 32% podatku zamiast 18%. Kwota podatku zniweluje korzyści, które osiągnąłeś w wyniku przekroczenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe.
 
Jeśli w ciągu roku podatkowego rozliczasz podatek ze współmałżonkiem, który osiąga dochody mieszczące się w pierwszym progu skali podatkowej lub z dzieckiem /osoby samotnie wychowujące dziecko/ możesz złożyć do swojego pracodawcy wniosek o wspólne rozliczanie. W takim przypadku pozostaniesz w pierwszym progu skali podatkowej i do końca roku podatkowego będziesz otrzymywał wyższe wynagrodzenie netto.
 
*Nie dotyczy pracowników, którzy w roku podatkowym poza płacą zasadniczą otrzymywali przychody, od których nie ma obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne i jednocześnie przychody podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym. W zależności od wysokości tych przychodów przejście na wyższy próg podatkowy może nastąpić szybciej niż przekroczenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.
 
Źródło: pracosfera.com

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin