Regulamin

 

O pracosfera

Kontakt

 

Wraz z rozwojem branży gier komputerowych pojawia się coraz więcej możliwości przekucia czasochłonnego hobby w źródło dochodów. Kto zarabia na grach?

 

Twórcy gier i wydawcy gier

 

Produkcją gier zajmują się zarówno koncerny zatrudniające kilka tysięcy osób, małe studia jak i niezależni twórcy. Zyski twórców gier uzależnione są od popularności gry oraz modelu sprzedaży. Gracz w modelu tradycyjnym może kupić grę ze wszystkimi dostępnymi funkcjami. Jednak coraz bardziej popularne jest udostępnienie gier w modelu freemium. Gracz otrzymuje darmową podstawową wersję gry. Zysk twórców pochodzi z mikropłatności czyli opłat za dodatkowe funkcje np. wirtualną walutę, broń, możliwość przejścia na wyższy poziom i wiele innych. Dodatkowym źródłem dochodu zwłaszcza w grach mobilnych są reklamy. 

 

Poza sytuacjami gdy tworzeniem gry od pomysłu do udostępnienia graczom zajmuje się jeden pasjonat, w produkcję gry zaangażowani są między innymi graficy, animatorzy i programiści. Ich wynagrodzenie oprócz indywidualnych umiejętności, uzależnione jest stopnia skomplikowania projektu oraz popularności gry.
 
Testerzy gier

 

Praca testera gier polega na wyszukiwaniu wszystkich błędów utrudniających grę. Od osób pracujących w tym zawodzie wymagana jest cierpliwość, spostrzegawczość i umiejętność zwięzłego opisywania problemu. Pożądana jest również znajomość języków obcych.

 

Gracze

 

Na największe stawki mogą liczyć profesjonalni gracze zajmujący się e-sportem. Niektórzy producenci gier inwestują znaczne środki w rozwój e-sportu jako dodatkowego źródła reklamy. Najlepsi zawodnicy trenują po kilka godzin dziennie, podobnie jak zawodowi sportowcy w innych dyscyplinach sportu. Pozostają oni pod opieką trenerów, psychologów, analityków zajmujący się ustalaniem taktyk i śledzeniem innych drużyn. Zarobki uzależnione są od popularności gry, a co za tym idzie sponsorów pozyskiwanych przez firmy. Zawodnicy zajmujący najwyższe miejsca w rankingach otrzymują regularną pensję za udział w turniejach oraz nagrody za zwycięstwo.

 

W przypadku mniej popularnych gier gracze nie mogą liczyć na stałe wynagrodzenie z gier i e-sport traktują głównie jako pasję, a nie pracę zarobkową. Ważnym elementem finansowym są nagrody za udział i za wygrane w turniejach.

Zarobki profesjonalnych graczy wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, do tego dochodzą nagrody zdobyte w turniejach. Jednak większość  zawodników  liczy się z faktem, że kariera zawodowego gracza nie powinna być traktowana jako praca na całe życie. Zawodnicy z reguły zaczynają grać w wieku kilkunastu lat, a kończą profesjonalną grę w wieku dwudziestu kilku. Po zakończeniu kariery, mają możliwość zatrudnienia się w organizacjach e-sportowych jako np. analitycy czy trenerzy.
 
YouTube i kanały streamingowe

 

Gracze udostępniający filmiki lub transmisje z gier mogą starać się o pozyskanie reklamodawców. Analogicznie jak w przypadku e-drużyn duże firmy produkujące sprzęt dla graczy są gotowe płacić za reklamy. Warunkiem pozyskania reklamodawców jest duża ilość wyświetleń. 
 
Sprzedawanie przedmiotów w grze 


Handel wirtualnymi przedmiotami z gier na internetowych giełdach i forach istnieje od wielu lat. Sprzedawane są drobne przedmioty, złoto, a nawet całe postacie czy poziomy. Przy czym im rzadszy przedmiot lub posiadający duże znaczenie w grze tym cenniejszy. Aby zarobić w ten sposób potrzebne są umiejętności i szczęście.
O tym, że ten rodzaj handlu może być opłacalny świadczy fakt powstania firmy specjalizujące się w handlu wirtualnymi przedmiotami, na przykład wirtualnym złotem.  


 

Źródło: pracosfera.com 

 

 

  Święto przypadające na inny dzień niż niedziela jest dla pracownika
Od 16 maja 2021 r. pracodawcy zgłaszając nowego pracownika do
Osoby, które chorowały na Covid-19 i z tego powodu odczuwają
Osoby rozliczające podatek na deklaracjach PIT-28, PIT-36 lub PIT-37 lub
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii podatnicy mają możliwość odliczenia
Rozliczając deklaracje podatkowe za 2020 rok podatnicy mogą obniżyć podatek
30 sierpnia 2015

Zarabianie na grach

 

pracosfera.com

 

 

 

Dzień wolny

za pierwszego maja 

 

 

 

 

 

Zgłoszenie do ZUS

z kodem zawodu

 

 

 

 

 

Rehabilitacja

po Covid-19