Przedłużenie ważności

orzeczeń

niepełnosprawności

 

 

 

Nowe obowiązki

rodziców

 

pracosfera.com

Zmiana czasu na letni

26 marca 2016
Od 29 sierpnia 2024 roku ZUS zmienił sposób logowania do
30 września 2024 roku upływa termin ważności orzeczeń o niepełnosprawności
Do 15 sierpnia 2024 roku Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych
Od 1 lipca 2024 r. można składać wnioski do ZUS
Od 20.07.2024 roku wchodzą w życie przepisy dotyczące wydawania leków
Od 7 lipca 2024 roku wchodzą w życie nowe przepisy

W niedzielę 27 marca 2016 roku nastąpi zmiana czasu na czas letni. Z tego powodu śpimy o godzinę krócej, ale nie wszyscy. Pracownicy pracujący na nocnej zmianie będą pracować o godzinę krócej. 

 
Pomimo skrócenia w tym dniu czasu pracy o godzinę, pracownicy zatrudnieni na umowę, ze stałym miesięcznym wynagrodzeniem powinni otrzymać wynagrodzenie za nieprzepracowaną godzinę w stałej wysokości.
 
Nieprzepracowanie pełnego wymiaru godzin z powodu niezawinionego przez pracownika, nie powoduje obniżenia wynagrodzenia tego pracownika.
 
Pracownicy zatrudnieni na umowy rozliczane według stawki godzinowej powinni otrzymać co najmniej wynagrodzenie przestojowe. Zmniejszenie ilości przepracowanych godzin nie wynikające z winy pracownika ani pracodawcy powoduje, że pracownik powinien otrzymać wynagrodzenie przestojowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby otrzymał pełne wynagrodzenie.
 
Przedstawiony powyżej sposób rozliczania wynagrodzenia spowodowany zmianą czasu z zimowego na letni dotyczy umów podlegających przepisom Kodeksu pracy.
 

Źródło: pracosfera.com
 

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin