Realizacja recept

od lipca 2024

 

 

Nowe, obowiązkowe

wyposażenie samochodu

 

 

 

 

pracosfera.com

Gry rekrutacyjne

13 kwietnia 2014
Od 20.07.2024 roku wchodzą w życie przepisy dotyczące wydawania leków
Od 7 lipca 2024 roku wchodzą w życie nowe przepisy
1 lipca 2024 roku w Warszawie zaczynie działać Strefa Czystego
Płaca minimalna od 1 lipca 2024 roku wynosić będzie 4300
Od 1 lipca 2024 r. wchodzą w życie nowe przepisy
Od 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną nowe przepisy dotyczące
Wzrastająca popularność gier komputerowych spowodowała pojawienie się nowego trendu w rekrutacji. Firmy rekrutujące pracowników zaczynają wykorzystywać gry rekrutacyjne jako narzędzie wspomagające tradycyjną rekrutację. Trend ten nazywany jest gryfikacją lub gamefikacją rekrutacji. W Polsce gry rekrutacyjne wykorzystywane są głównie przez firmy o zasięgu globalnym.
 
Gry rekrutacyjne tworzone są na potrzeby konkretnej firmy lub stanowiska. W większości z nich osoba rekrutowana staje się wirtualnym pracownikiem, który zapoznaje się z warunkami panującymi na danym stanowisku, zbliżonymi do warunków i kultury organizacyjnej firmy. Gracz może na przykład odgrywać rolę pracownika wprowadzającego nowy produkt na rynek lub stażysty zapoznającego się z pracą w poszczególnych działach. W grach pojawiają się pytania zbliżone do pytań zadawanych podczas tradycyjnej rekrutacji. Osoba rekrutowana jest oceniana za sposób osiągania celów wyznaczonych na poszczególnych etapach gry. Rekruterzy analizując wyniki gry mogą uzyskać informacje na temat wiedzy, umiejętności analitycznego myślenia, kreatywności lub innych cech, które powinien posiadać pracownik danej firmy. 
 
Zaletami stosowania gier rekrutacyjnych są:
  • Zmniejszenie stresu u kandydatów w porównaniu do metody tradycyjnej. Osoby rekrutowane są na ogół bardziej zadowolone z tego sposobu rekrutacji, co przekłada się na poprawienie wizerunku firmy.  

  • Większa ilość kandydatów niż przy rekrutacji tradycyjnej.

  • Możliwość dostosowania gry do warunków firmy.

  • Zwiększenie świadomości marki.

 

Do wad stosowania gier rekrutacyjnych należą:
  • Koszt przygotowania i wdrożenia gry. 

  • Gra rekrutacyjna jest stosowana jako jedno z narzędzi rekrutacji, nie może zastąpić wszystkich etapów rekrutacji. 

 

Obecnie trudno jest jednoznacznie ocenić czy gry rekrutacyjne staną się ważnym elementem rekrutacji czy podzielą los CV w formie video. 
 
 
Źródło: pracosfera.com 

 

Kontakt

 

 

O pracosfera

Regulamin